Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava ve Stockholmu
Přidáno dne: | 5998 přečtení
Doprava v Helsinkách
Přidáno dne: | 4183 přečtení
Doprava v Moskvě
Přidáno dne: | 3129 přečtení
Doprava v Amsterdamu
Přidáno dne: | 5071 přečtení
Doprava v Bangkoku
Přidáno dne: | 3713 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Podívejte se na více než 10 zajímavostí o létání]
12.12.2018
Podívejte se na více než 10 zajímavostí o létání

Zajímá vás létání a cestování? Pokud ano, tak jsme pro vás připravili 12 zajímavostí o létání a letadlech.

více
[Nejdelší komerční let trvá skoro 19 hodin a je dlouhý 15 329 kilometrů]
12.12.2018
Nejdelší komerční let trvá skoro 19 hodin a je dlouhý 15 329 kilometrů

Víte, jaký je nejdelší, komerčně využívaná linka? Pokud máte téměř 19 hodin času, tak si můžete koupit letenky od Singapore Airlines. Ty létají trasu, která má přesně 15 329 kilometrů. Let začíná v Singapuru a přistanete až v americkém Newarku.

více
[Air France si objednala propagační video s letícím  Dreamlinerem]
12.12.2018
Air France si objednala propagační video s letícím Dreamlinerem

Největší francouzská aerolinka, Air France, si objednala propagační video pro svůj nejmodernější letoun Boeing 787 Dreamliner. Video bylo natáčené nad jižní Francií, kde stroj letěl, a je naprosto úchvatné.

více
[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více

Doprava v Sydney

australia-8.jpg

V Sydney existují Transport Infoline, které poskytují informace o linkách autobusů, trajektů a vlaků, o jejich jízdních řádech a cenách lístků.

Systém hromadné dopravy je jednoduchý a zcela přehledný s ochotným personálem. Hromadnou dopravu v Sydney tvoří autobusy, vlaky a trajekty. Vlaková a autobusová doprava je rychlá a velmi efektivní. K nejlevnějším dopravním prostředkům patří autobusy a trajekty. Velmi oblíbené mezi turisty jsou vyhlídkové výlety po městě.

Jízdenky na hromadnou dopravu se dají koupit na kterékoli stanici, v  obchodech, v autobusech si můžete koupit lístek přímo u řidiče. V rámci integrovaného systému se lístek dá použít v autobuse, ve vlaku i na trajektu. Sydney je rozděleno na pásma a musíte si dát pozor, zda Váš lístek platí i na další pásmo. Jednorázové lístky se nevyplatí kupovat. Nevyplatí se ani jezdit načerno, pokuta může být až AU $ 200. Více infomací o hromadné dopravě získáte zde.

 

SLEVY NA CESTOVANÍ PO MĚSTĚ

SYDNEY PASS

Díky Sydney passu získáte slevy na cestování po Sydney, ale získáte i slevy na vstupech do různých atrakcí. Více informací získáte zde: http://seesydneypass.iventurecard.com/

 

V případě zájmu o slevovou kartu musíte kliknout na uvedený link. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com nezabezpečuje uvedené služby.

 

Existují i další typy slevových karet, jako např.:

TRAVEL PASS

Jedná se o zlevněné cestovní lístky, které můžete použít v městské hromadné dopravě. Lístek platí týden nebo i více týdnů podle typu. Lístky jsou rozděleny podle barevných pásem, ve kterých jsou platné. Tyto lístky můžete zakoupit jak u pokladen, tak na všech zastávkách v automatech, které jsou velmi spolehlivé.

DAY TRIPPER PASS

Je jednodenní lístek na městskou dopravu.

TRAVEL TEN BUS PASS

Platí na 10 jízd autobusem.

FERRY TEN

Platí na 10 plaveb trajektem.

 

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA

Autobusovou dopravu v Sydney zabezpečuje State Transit. Pouze některé linky jezdí i v noci. Hlavní autobusové stanice jsou umístěny na Circular Quay, Wynyard, Townhall a Central Station. Více informací o autobusové dopravě najdete na stránce http://www.sydneybuses.info/.

 

TRAJEKTY

Síť trajektů provozuje Sydney Ferries. Trajekty Vás dopraví mezi Circular Quay a dalšími 30 destinacemi během dne. Lístky si můžete koupit na palubě nebo v automatech na zastávkách trajektů. Trajektem se dostanete i na známé pláže Bondi na jihu nebo Manly na severu. Mezi turisticky oblíbená místa patří i Darling Harbour, Taroga ZOO, Watsons Bay. Více informací o trajektech najdete na těchto stránkach: http://www.sydneyferries.info/

 

VLAKY

Vlaky představují nejrozšířenější a nejvyužívanější typ dopravy v Sydney. Městské linky sahají daleko za okraj Sydney. Železniční síť provozuje společnost City Rail.  Central Station - hlavní vlakové nádraží je hlavním uzlem pro linky mezistátní a vnitrostátní železniční dopravy.

 

MONORIAL A LIGHT RAIL

Monorail je jednokolejná dráha, má osm zastávek v centru města a jezdí každých 3-5 minut. Na tuto dráhu neplatí žádný Travel Pass a jízdné je poměrně vysoké.

Light Rail - jediná tramvajová linka je připomínkou velmi rozsáhlého tramvajového systému, ketrý byl zrušen v roce 1961. Linka jezdí z Central Station kolem Paddy's Marketu, přes Darling Harbour do čtvrti Lilyfield a zpět. Více informací najdete zde: www.cityrail.com

 

AUTO

Auto se v Sydney  vyplatí ve chvíli, kdy jste tu delší dobu a chcete podnikat například delší výlety. K letišti můžete dojet tunelem - Eastern Distributor tunnel. Přímá cesta z Kings Cross do přístavu Darling je tunelem Cross – City. Ve městě bývá často problém s parkováním. Centrální parkoviště se nachází na ulici York – Queen Victoria Building (QVB). Pokud si chcete v Sydney pronajmout auto potřebujete mezinárodní řidičský průkaz. Auta pronajímají např. tyto společnosti - Avis, Budget, Hertz, Thrifty.

 

KOLO

Kolo představuje dosti rozšířený způsob přepravy ve městě.  V centru jsou na sloupech držáky na zamknutí kola. Cyklisté mohou používat pruh vyhrazený pro autobusy a tam, kde to prostor umožňuje, jsou přímo vyznačené cyklistické stezky. Za nejvhodnější místo pro tento sport se považuje okolí Centennial Parku. Kolo si můžete pronajmout např. ve Woolys Wheel a Inner City Cycle.

 

TAXI

Taxíky mají hlavní sídla před autobusovými a vlakovými stanicemi a u hotelů. Taxíky v Sydney nepatří mezi nejlevnější. Jízda v noci je za příplatek. Taxi služby poskytují např. společnosti Taxis Combined Services a Premier Cabs. Velkou výhodou místních taxíků  je, že téměř všechny berou kreditní karty.

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do Sydney:« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent