Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Atrakce ve Stockholmu
Přidáno dne: | 5144 přečtení
Atrakce v Helsinkách
Přidáno dne: | 3725 přečtení
Atrakce v Oslu
Přidáno dne: | 3862 přečtení
Atrakce v Moskvě
Přidáno dne: | 4305 přečtení
Atrakce v Amsterdamu
Přidáno dne: | 4842 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Atrakce v Sydney

australia-9.jpg

Sydney nabízí návštěvníkům mnoho krásných a zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Nabízíme Vám jejich krátký  přehled.

 

 

DARLING HARBOUR A CENTRUM

V oblasti dnešného centra okolo George Street kdysi stály chatrče, po zlaté horečce se zde vystavělo množství obchodů a bank. Culwulla Chambers je první mrakodrap, který byl postavený v roce 1912.

Darling Harbour má své jméno po generálporučíku Ralphu Darlingovi, guvernéru Nového Jižního Walesu (NSW) z let 1825 až 1831. Oblast byla původně součástí obchodního přístavu se dřevem, obilím a uhlím. Po rozvoji kontejnerové lodní dopravy začal přístav chátrat. Po roce 1980 byl již značně zchátralý a až díky plánu ministryně veřejných prací NSW Laurie Brereton byla tato oblast k oslavám 200. výročí objevení Austrálie přebudována do současné podoby a dnes láká desítky tisíc turistů ročně.  V tomto kulturně společenkém centru naleznete i Národní námořní muzeum, sydneyské akvárium, Čínskou zahradu, kino IMAX,  nákupní centrum, kasino, "zoo" Wildlife World.  Blízko centra se nachází oáza klidu - Hyde Park. 
Velká přestavba v současné době probíhá ve východní části Darling Harbouru - mají zde vyrůst nové budovy obchodní i bytové, parky a pěší zóny. Více informací získáte zde:http://www.darlingharbour.com/

 

ČÍNSKÁ ZAHRADA (CHINESE GARDEN OF FRIEDSHIP) a CHINA TOWN

Tato zahrada úplnou oázou klidu. Zahradu najdete v jihovýchodní části Darling Harbouru. Čínská zahrada přátelství  byla navržena sesterským městem Guangzhou v Číně a byla otevřena v roce 1988. Na malém prostranství Vás okouzlí  exotické rostliny, bublající vodopády, jezero a typické čínské stavby. Můžete zde navštívit i čínskou čajovnu.

Nedaleko zahrady se rozprostírá čínská čtvrť, která je pověstná svými restauracemi, obchůdky. Můžete tde nakoupit ovoce, zeleninu, tradiční bylinky a masti, klenoty i oděvy. Čínské filmy se promítají ve dvou miltikinech. Více informací získáte zde.

 

ROYAL BOTANIC GARDEN

Královská botanická zahrada se rozkládá na 30 ha a najdete ji uprostřed města. Zahrada byla otevřena v roce 1816 a je nejstarší australskou vědeckou institucí. Na jejím místě se před dvěstě lety nacházela první farma. Součástí zahrady je i Národní herbář. Zahrada je volně přístupná a každého Evropana uchvátí exotické rostliny a dřeviny. Expozice jsou tématicky zaměřené, a kromě rostlin zde můžete pozorovat i netopýry, papušky atd. Máte i možnost si zahradu prohlédnout s průvodcem.. V zahradě jsou i skleníky, ve kterých se platí vstupné.  Můžete zde obdivovat i dřevinu Wollemia nobilis, která je živoucí fosílií, byla objevena až v roce 1994 cca 150 km od Sydney.  Z královské zahrady  jsou krásné výhledy na Operu a Sydney Harbour Bridge.  Více informací získáte na stránce zahrady.

 

HYDE PARK

Na místě dnešního Hyde parku byl původně sportovní areál. V současnosti se zde nachází Památník Anzac Memorial, který vyjadřuje úctu australským obětem první světové války.  Památník se skládá z vlastní stavby, jejíž součástí je podzemní expozice fotografií a venkovního jezírka (Pool of Rememeberance). Dále zde stojí Archibaldova fontána postavená na počest účasti australských vojáků na válečných událostech ve Francii. Najdete zde i sochu Jamese Cooka. V létě je tento park místem řady kulturních událostí a oslav. Více se dozvíte zde.

 

SYDNEY AQUARIUM

Toto akvárium patří těm nejatraktivnějších na světě. Naleznete zde více než 11 500 živočichů. Akvárium je rozděleno do několika sekcí, kromě nejrůznějších ryb a korálů můžete shlédnout i jiné živočichy (žraloky, ptakopysky, lachtany, tučňáky, želvy apod.). Seznámíte se zde i z životem ve sladkovodních řekách na jihu země i v tropických vodách na severu. Velmi zajímavá je expozice Velkého bariérového útesu. Hlavní atrakcí je podmořský skleněný tunel, z kterého mohou návštěvníci obdivovat třeba rejnoky a žraloky. Akvárium najdete v Darling Harbour. Více informací najdete zde.

 

TARONGA ZOO

Zoologická zahrada byla otevřená v roce 1916 a nachází se na břehu sydneyského přístavu na předměstí Mosman. ZOO je rozdělena do osmi zoogeografických regionů a stala se domovem pro více než 2000 druhů zvířat, z nichž velká řada je typická pro australský kontinent. Více informací najdete přímo na stránce ZOO.

 

SYDNEY OLYMPIC PARK A OLYMPIJSKÁ DEDINA

Tento park vznikl u příležitosti Olympijských her v roce 2000 a rozkládá se na ploše 600ha.  Park nabízí řadu aktivit i rekreačním sportovcům - k dispozici je např. bazén, cyklistická dráha, golfové hřiště. Hlavní olympijský stadion Australia je možné si prohlédnout v rámci organizované prohlídky. Hlavní promenáda je vybavena informačními tabulemi, na kterých se dozvíte zajímavosti o olympijských hrách. Pro více informací klikněte sem.

 

QUEEN VICTORIA BUILDING (QVB)

V tomto komplexu najdete nejlepší a nejpřepychovější nákupní centrum v Sydney. Budova QVB je považována za jedno z nejkrásnějších nákupních center na světě. Budova byla postavena v roce 1898 v románském stylu a nahradila na tomto místě dřívější tržiště. Uvnitř budovy můžete shlédnout i zajímavé exponáty (např. portrét královny matky, historické hodiny, sochy královny Victorie, zapečetěný dopis, který v roce 1986 napsala  královna Elizabeth II. a který má přečíst primátor Sydney až v roce 2085). QVB vyplňuje jeden celý blok mezi George Street, Market Street, York Street a Druitt Street a je 190 metrů dlouhá a 30 metrů široká.

 

ČTVRTI V SYDNEY

Ve čtvrti King Cross si můžete vybrat z velkého množství kaváren, kde si můžete dát oblíbený nápoj. Čtvrť Darlinghurst se proslavila březnovým průvodem gayů a lesbičiek pod názvem Gay an Lesbian Mardi Grad. Čtvrť Paddington je tvořena viktoriánskými budovami, restauracemi, galeriemi a starožitnickými obchody. O sdobotách se zde konají trhy.

 

PLÁŽE V SYDNEY

Pláže v Sydney se nacházejí podél celého pobřeží města. Pláže, které jsou otevřené dovnitř Sydneyského zálivu umožňují koupání bez velkých vln, pláže otevřené do oceánu zase díky vlnám umožňují surfování. Mezi nejznámější pláže patří proslulá Bondi Beach, Coogee nebo Manly. Pláže se rozdělují na na ty, které jsou jižně od hlavního zálivu (Bondi, Bronte, Coogee a Cronulla ) a na pláže severně od zálivu (Manly, Palm Beach). Úsek mezi Bondi Beach a Coogee Beach se nazývá Coastal Walk, tato procházka Vám umožní překrásné výhledy ze skalnatého pobřeží spojené s koupáním a zároveň se můžete díky naučné stezce dozvědět o zajímavostech zdejšího ekosystému.

BONDI BEACH

Pláž s bílým pískem a úžasnými vlnami láká surfaře z celého světa. Pláž je lemována vzrostlými borovicemi a podél pláže se nachází i několik kaváren a restaurací.

 

NÁRODNÍ PARKY

V Sydney a jeho okolí najdete i národní parky, které tvoří „zelený pás“ ve vzdálenosti asi 30 km od centra. Národní park Sydney Harbour (rozprostírá se na březích u vjezdu do přístavu), Royl National park (druhý nejstarší park na světě), Národní park Ku-ring-gai, známý je i Národní park Botany Bay (na jeho jižním vjezdu vstoupil James Cook na australskou půdu).  Národní parky se nacházejí především na pobřeží a je v nich zachovaný původní ekosystém. Blue Mountains (nacházejí se asi 50 km od Sydney) jsou lehce dosažitelné autobusem a nebo vlakem. Více o národních parcích se dočtete zde.

 

Uvedené informace mají jen informativní charakter a byly platné v době psaní článku. CK MALKO POLO, s.r.o. provozovatel portálu letenky.com neručí za jejich správnost a aktuálnost.

Vyberte si levné letenky do Sydney:


Speciální nabídka letenek

Kam Odkud Cesta Přímý let Cena bez tax Konečná cena s taxami
Bangkok Vídeň [obousměrná] let s přestupem 11 990,-  11 990,- 
Bangkok Praha [obousměrná] let s přestupem 12 990,-  12 990,- 
Dubaj Praha [obousměrná] let s přestupem 8 490,-  8 490,- 
Havana Vídeň [obousměrná] let s přestupem 12 290,-  12 290,- 
Montreal Praha [obousměrná] let s přestupem 12 490,-  12 490,- 
New York Vídeň [obousměrná] let s přestupem 8 990,-  8 990,- 
Palma Mallorca Vídeň [obousměrná] let s přestupem 821,-  821,- 
Toronto Praha [obousměrná] let s přestupem 11 490,-  11 490,- 
Washington Vídeň [obousměrná] let s přestupem 12 690,-  12 690,- 
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent